DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Veterinární ordinace Canife

aktuality

 

 

 

Ráda bych vás informovala o trvalé změně ordinačních hodin!

 

V pátek odpoledne se ordinační hodiny zkrátily!

Páteční ordinace:  9 00 - 12 00        15 00 - 17 00

 

 

Dále oznamuji, že je trvale zrušena pohotovostní linka 720 602 326, prosím využijte pohotovost Veterinární nemocnice AA-Vet (tel 271 751 907). 

 

 

 

Pohotovostní ošetření

Vzhledem k stále náročnějším rodinným povinostem nejsme vždy schopni zajistit akutní ošetření pro vašeho miláčka. Pohotovostní ošetření je možné pouze po vzájemné domluvě a většinou nejde zajistit okamžitě. Prosím vemte na vědomí, že existují zařízení, které tuto službu zajišťují.

Manžel pracuje ve veterinární nemocnici AA-Vet v Praze; http://www.aavet.cz/kontakty/ . Dojíždí každý den, dostupnost je dobrá po D1 (dle stylu jízdy 30-45 minut), navíc mám možnost si projít váš chorobopis a navázat na léčbu v naší ordinaci.

Prosím pokud potřebujete akutní veterinární zákrok, neváhejte se na toto zařízení obrátit.

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

Naše nová hospitalizační jednotka

 

Pozor!

Změna ordinačních hodin v září ve dnech:
 
1.9.2014 - 5.9.2014 ordinace zcela uzavřena

8.9.2014 pondělí     9 00 - 12 00  18 00 - 19 30
9.9.2014 úterý                                  18 00 - 19 30
10.9.2014 středa                 neordinuje se
11.9.2014 čtvrtek                             18 00 - 19 30
12.9.2014 pátek                               15 00 - 19 00

Ordinace v jiných dnech funguje v normálních ordinačních hodinách

 

Pozor na klíšťata!

Sezóna klíšťat je v plném proudu, přijďte si pro antiparazitární přípravky.

Ráda poradím s výběrem.

Kateřina Fialová Lipnerová

 

Víte, jak správně vybrat krmení pro vašeho čtyřnohého kamaráda?

1.Kupujte premiová či superpremiová krmiva, která nejsou vyráběny z masokostní moučky. Rozdíl mezi oběmi kategoriemi je v ceně a v podílu masa v granulích. V superpremiových je obvykle 20-30% masa, kdežto v premiových je podíl masa 5-10%. Ostatní komponenty granulí jsou olej, mouka, kukuřice, rýže, ovoce, zelenina, vitamíny, minerály, nenasycené mastné kyseliny... Synonymem pro superpremiová krmiva je v dnešní době hojně používaný výraz „ holistická“, čili kladoucí důraz nejenom na zasycení zvířete, ale také na zabezpečení správného vývinu a kondice zvířete.                                                                                            
Pro lepší orientaci uvedu pár příkladů superpremiových a premiových značek:
superpremiová: Hills, Iams, Eucanuba, Royal Canine, Purina pro plan, Belcando, Nutram, Acana, Calibra, Proformance, Fish 4 dog..
premiová: Purina dog(cat) chow, Fitmin, Brit, Bosch, Pedigree, Anka, K9..
   
2.Zvolte vhodnou kategorii pro své zvíře. Kategorie zpravidla dělíme dle věku, velikosti a způsobu života vašeho kamaráda.
Dle věku dělíme kategorie na puppy tedy pro štěňata přibližně do 6ti měsíců, na junior pro štěňata do 12ti či 14ti měsíců adult pro dospělé psy od jednoho roku do přibližně 8mi let a konečně senior pro psy obecně nad 10 let.
Dle velikosti plemene jsou vyráběny granule mini pro miniaturní a malá plemena, dále medium a maxi pro velká a obří plemena.
Dále dle způsobu života a zátěže dělíme granule na maintenance čili pro psy se  standartním způsobem života , performance pro psy ve vysoké zátěži, pro březí a  kojící feny a poslední light pro psy trpící nadváhou, či obezitou.

3.Jaké krmivo vybrat pro zvíře trpící chronickými kožními či zažívacími problémy?
Chronické průjmy, zvracení či vyrážky a nekvalitní srst mohou souviset s  nesnášenlivostí či dokonce alergií na některou složku v granulích. Jako bílkovinný  zdroj ve většině granulí je použito kuřecí maso, čili prvním krokem by mělo být  vyloučení této bílkoviny z jídelníčku vašeho kamaráda. Vyzkoušejte tedy granule, které  obsahují jako bílkovinu rybí či jehněčí maso. Pokud nezaznamenáte zlepšení ani po  několika týdnech krmení novou dietou( většinou stačí 2-4 týdny), je na zvážení  
 vyzkoušet některou speciální veterinární dietu, vyvinutou pro tyto účely. Jedná se o  značky Eucanuba VD, Hill's, Purina VD, Specific, Trovet.

Kateřina Fialová Lipnerová

 

 

PROGRAM PREVENCE PRO VAŠE MILÁČKY

 

Celoročně nabízíme cenově výhodný program důkladné preventivní zdravotní prohlídky Vašich zvířecích kamarádů.

 

PROČ?

Uvědomme si, že zvíře stárne mnohem rychleji, než člověk. Denně se setkává se spoustou negativních vlivů vnějšího prostředí ( výfukové plyny, odpadky, parazité, roztoči, prach...).

To vše může vézt ke vzniku závažného onemocnění, u kterého je včasné rozpoznání vždy klíčem v úspěšném boji!

Preventivní prohlídka je adekvátní důkladnému předoperačnímu vyšetření, čili je také vhodná, chystáte-li se se svým zvířátkem na nějakou operaci.

Dle výsledků preventivní prohlídky majitel získá jistotu, že správně krmí a pečuje o svého chlupatého kamaráda.

Včasně zahájená léčba efektivně prodlouží a zkvalitní život Vašeho čtyřnohého kamaráda.

 

CO PROGRAM ZAHRNUJE?

Důkladné klinické vyšetření, posouzení hmotnosti, vyšetření moče, odběr krve na hematologické a základní biochemické vyšetření, RTG dutiny hrudní ve dvou projekcích.

 

KDY A JAK?

Od 5 roku života zvířete je vhodné alespoň 1 x ročně podstoupit důkladnou preventivní prohlídku.

Jakýkoli abnormální stav (zvýšený příjem tekutin, únava, intolerance zátěže, nechutenství, hubnutí atd) může indikovat vnitřní problém.

Na preventivní prohlídku přijďte se zvířetem asi 6 hodin lačným. Dále přineste sebou vzorek moči (odebraný do čisté nádoby).

 

ZA KOLIK?

Cena preventivní prohlídky je o 19 % nižší oproti vyúčtování stejných úkonů při vyšetření nemocného zvířete, zaplatíte 1250 Kč. (Diagnostika stejného rozsahu mimo program prevence stojí 1550 Kč)

 

KOMPLETNÍ ZPRÁVU O ZDRAVOTNÍM STAVU OBDRŽÍTE PÍSEMNĚ DO NÁSLEDUJÍCÍCH 2 PRACOVNÍCH DNŮ.


 

Pozor !

V pondělí 2.9.2013 začíná dopolední ordinace až v době  mezi 9 30 - 10 00.  

Děkuji za pochopení.

 

POZOR!

Změna ordinačních hodin v srpnu o prázdninách! Prosím sledujte oddíl ordinační hodiny!

Dlouhodobě je dočasně zrušená středeční odpolední ordinace, akutní případy se budu snažit vyřešit pohotovostní službou - prosím volejte 731 456 182.

Děkuji za pochopení.

 

 

 

 

 

 

 

V sobotu 8.6.2013 v noci se Sázava dostala do zahrady a odtud do ordinace. Pytle s pískem byly naskládané u vchodových dveří. Návštěvu řeky jsme kupodivu čekali z druhé strany ...

Řeka je v oblasti Na Závrtku různými trativody a propustným podložím spojena se zahradami. Jednolitá hladina jezera byla na hranicích zahrad přerušována ploty, kamenými zdmi, ale tvořila jeden celek.

V Sobotu večer, kdy už bylo jasné, že Sázava opustí své břehy, jsme narychlo štěhovali uskladněné věci z Mateřského centra Putti (MC), které ve stodole byly uskladněny po dobu výstavby nových vhodných prostor...
Voda se nakonec do skladových místností nedostala, ale chybělo jen 10 cm... Nábytek, knížky, hračky a další už jsou nyní v bezpečí v nových prostorách Domečku u Kláštěra, kde již MC zůstane natrvalo.

Sázava nám nakonec "jen" umyla podlahy v čekárně a ordinaci... Ráno, když voda začala opadávat se nám velice ulevilo. Přeci jen jsem neměla sílu už stěhovat terária se zviřaty...
Voda se do terarijní místnosti nedostala, ale škody jsou zde z celého objektu nejviditelnější, jelikož se na zdech objevila plíseň...
Nyní máme vypůjčený vysoušeč z Městského úřadu a snažíme se zdi nasáklé vodou vysušit.

 

 

 

Sonografické vyšetření 

 

Máme nový sonograf s černobílým dopplerovským zobrazením! Tento přístroj dokáže detekovat morfologické anomálie měkkých tkání (dutina břišní, srdce, štítná žláza a další) a anomálie v proudění krve.

Provádíme sonografické vyšetření gravidity od 24. dne po připuštění.

 

Sonografické vyšetření odborníkem po předchozí domluvě termínu (nutné objednání)! 

První pacient na sonografickém vyšetření trpěl prostatickou chorobou, byl jím už 16 letý strážce domácnosti.

Kateřina Fialová Lipnerová

 

 

 

AKCE  BŘEZEN-DUBEN

 

ČIŠTĚNÍ ZUBŮ ULTRAZVUKEM

V březnu a dubnu jsme pro Vás připravili cenově zvýhodnění čištění zubního kamene u Vašeho pejska nebo kočičky.

V ceně ošetření je klinická prohlídka před sedací, zavedení kanyly, vlastní sedace a odstranění zubního plaku ultrazvukem. Váš zvířecí kamarád dostane také malý dáreček, samozřejmostí je i prodebatování prevence tvorby zubního kamene.

Zvýhodněná celková cena je 545 Kč. 

Kateřina Fialová Lipnerová

 

 

 

 

Torze žaludku

31.12.2012 jsme v ordinaci řešili v krátké době již druhou torzi žaludku u psa mých sousedů. V obou případech bohužel pomoc již byla marná. Tato choroba je velmi rychlá a hrozně bolestivá. Pokud se pomoc neposkytne včas je velmi pravděpodobný rozvoj smrtelných komplikací.

Je hrozné jak dokáže taková smrt rozhodit i otrlou veterinářku. Oba psy jsem znala, zvláště smrt Giry (nepřítelkyně naší Džíny číslo 1) mě zasáhla...

Přidala jsem proto článek o torzi žaludku na mé stránky. Vidím, že osvěta zde je na předním místě! Pamatujte, že dokážeme psa zachránit pokud se choroba rozpozná včas! Prosím projděte si pozorně článek a pokud příznaky uvidíte u svého psa zavolejte mi hned nebo vyražte rovnou na pohotovost do veterinární nemocnice AA-Vet. Nebudu se zlobit, ikdyž to bude v noci :(.   

Kateřina Fialová Lipnerová

 

  

AKCE LEDEN:

V lednu 2013 nabízím prodej prémiových a superprémiových krmiv s výraznou slevou - katalogová cena z velkoobchodu. Krmivo Vám objednám do následujícího pracovního dne, jen si je musíte vyzvednout v ordinaci.

Zkuste si srovnat mou lednovou cenu s vaším internetovým obchodem.  Informaci o ceně Vám nejlépe zodpovím e-mailem: vocanife@mail.com

Kateřina Fialová Lipnerová